Norwegian Paws

Generelt => Bjeff! Mjau! Mø! => Emne startet av: Kinjara på 12. apr, 2008, 14:37

Tittel: Søker Oslopelser! Opera-greier
Skrevet av: Kinjara12. apr, 2008, 14:37
Hei, jeg er litt sånn nysgjerrig på noe opera-relatert. :D

Akkurrrraaaat... HER:
(http://pub.tv2.no/multimedia/na/archive/00528/operaen__oslo__flyf_528783c.jpg)

Hva er det som ligger til kais, sånn til vanlig, mellom operaen og trafikkhelvetet? Man kan faktisk se det ligger noe der på det bildet, i den lille trapesen. :)

Forøvrig, er det noen følelser knyttet til operaen? Veldig glad i, veldig likegyldig, veldig sint eller noe? Kan jo like godt få en diskusjon ut av det, om det er noen som ønsker si så meget. Forøvrig synes jeg den er nydelig på TV og bilder, selv om den ikke kommer til å stråle før om noen år, når de legger trafikken under bakken. :)
Tittel: Sv: Søker Oslopelser! Opera-greier
Skrevet av: StLoke12. apr, 2008, 17:28
Spørsmålet som jeg stiller meg ift Operaen i bjørvika er "tjener dette fellesskapet best?" For enhver bruk av offentlige midler bør tjene fellesskapet i størst mulig grad. Og da lurer jeg på om ikke disse midlene kunne blitt brukt til å bringe kunst og kultur ut til folket i form av utdanning og kulturtilbud for barn og unge. Men det er kanskje bare meg.

Når det er sagt kunne jeg godt tenkt meg å gå på operaen, jeg er veldig glad i Wagner blant annet.
Tittel: Sv: Søker Oslopelser! Opera-greier
Skrevet av: Regandor15. apr, 2008, 01:05
det positive er jo at de håper at siden de bygde det i et sted det er/var veldig mye prostituerte og dop, så vil det tvinge oslo til å rydde litt opp kanskje.

Broren min var en av de som bygde der. :P
Han eier Falck Dykkertjeneste. (www.falckdykk.no)
Og hjalp de med å bygge det en god del. 
Tittel: Sv: Søker Oslopelser! Opera-greier
Skrevet av: Gray Fang16. apr, 2008, 08:36
vel Prostituerte og dop bruker ikke tonnevis av landets skattepenger i hvertfall, de bare står der og doper seg.. det er da vel muligens bedre enn et sinsykt dyrt bygg som neten ingen vil bruke...

Dop plassen var nok mye mere populer enn den greia der noen gang kan bli ^^
Tittel: Sv: Søker Oslopelser! Opera-greier
Skrevet av: roo_fan16. apr, 2008, 10:45
Ikke helt enig der, det finnes jo folk som heller vil se på en tjukk dame i valkyriekostyme synge seg tørr, enn noen dophuer, som setter enda ett skudd  [w-happy] Ihvertfall så holder disse hvite veggenne seg hvite ikke særlig lenge, tenk på alle de "kunstnerne" som kommer til å pynte opp fasaden med diverse gøyale ord og uttrykk. *sier det spøkefullt* Og den som tegner "yiff" på veggenne først skal få en hundrings av meg, jeg lover  [w-wink]

det er da vel muligens bedre enn et sinsykt dyrt bygg som neten ingen vil bruke...
Tittel: Sv: Søker Oslopelser! Opera-greier
Skrevet av: StLoke16. apr, 2008, 14:27
vel Prostituerte og dop bruker ikke tonnevis av landets skattepenger i hvertfall, de bare står der og doper seg.

Jeg har jobber i rusomsorgen og kan med hånden på hjertet si at narkomane og prostituerte bruker ganske så mye av våre skattepenger, både i kriminalitet, fengselsopphold, rusomsorg, barnevern og sykehusregninger, for å ikke snakke om sosialtjenester.