Norwegian Paws
Generelt => Underholdning => Spill => Emne startet av: Gray Fang på 15. mai, 2012, 13:28
-
Nå som kom enda en ny generasjon skjermkort og CPUer ut på markedet så er jeg nyskjerrig om andre er like utdaterte som meg ^^
Burde vel begynne da :P
Mest påtenkt for stasjonære gaming pcer da mene oh well ^^
Produsent / Merke modell:
Hjemmesnekra Box
Kabinett / PSU:
Cooler Master HAF X Big Tower Sort
Corsair TX 650W PSU
CPU / Kjøling:
Intel® Core™ i7-920 Processor (2.66 GHz) @ 4.03GHz(max 4,2)
Cooler Master V10 CPU Kjøler
MINNE:
6x 2GB Kingston DDR3 PC14400/1800MHz CL9 (12GB total Tripple Channel) @ 2033MHz
GRAFIKK:
ASUS GeForce GTX 560Ti TOP OC Edition1GB PhysX CUDA @ 950 MHz
LAGRING:
Corsair SSD Force Series 3, 120GB 2.5"
Western Digital Caviar Black 1TB
Western Digital Caviar Green 3TB
HOVEDKORT:
Gigabyte GA-X58A-UD7, Socket-1366
Lydkort:
Sound Blaster X-Fi Fatal1ty
EKSTRAUTSTYR:
Logitech G19 Gaming Keyboard Pan-Nordic
Logitech Wireless Gaming Mouse G700
Western Digital My Book® Essential 3TB
Wacom Bamboo MTE-450A
Samsung SyncMaster BX2431
NEC AS221WM
Creative 2.1 Speakers
Creative Live HD 720p Webcam
Corsair 7.1 Surround USB headset
Får se om er noen andre som er nerdete nok til å gidde sånt da :P
-
Stakkars prosessoren min henger ikke så veldig med lengre, så jeg blir vel nødt til å oppgradere den snart (og da hovedkort og ram siden det nye ikke passer... *sukk* ), men på skjermkort fronten så ligger jeg noe bedre ann, forutsatt at det nye kortet mitt er klart til å bli hentet i dag som jeg forventer =)
Produsent / Merke modell:
Selvbygget
Kabinett / PSU:
Antec Nine Hundred Two Midi Tower Sort
MIST, 800W Modulær PSU
CPU / Kjøling:
Intel Core i7 950 Quad 3,06Ghz
Corsair H50 Hydro Series CPU Kjøler
MINNE:
3 x Corsair Dominator DHX+ DDR3 1600MHz 2GB
GRAFIKK:
Gigabyte GeForce GTX 670 2GB PhysX CUDA "Windforce 3X"
LAGRING:
OCZ 120 GB SSD 3,5" S-ATA II TRIM/GC
Western Digital Caviar Black 1TB
HOVEDKORT:
ASUS P6X58D-E, X58, Socket-1366
LYDKORT:
Creative SB X-Fi Titanium Pro
EKSTRAUTSTYR:
Logitech Gaming Keyboard G110
Logitech G500 Gaming Mouse
BenQ 24? LED G2420HDBL
Logitech Z-5500 THX-Certified 5.1 Speakers
Logitech G35 Gaming headset
På sikt så har jeg planer om å skaffe meg en 27" 120Hz skjerm og skaffe meg ett GTX 670 til og så kose meg med å spille i 3D. Etter å ha lekt litt med 3D på laptop'en (Alienware MX17) så fikk jeg absolutt lyst til å ta det ett steg videre =)
-
Stakkars prosessoren min henger ikke så veldig med lengre, så jeg blir vel nødt til å oppgradere den snart (og da hovedkort og ram siden det nye ikke passer... *sukk* ), men på skjermkort fronten så ligger jeg noe bedre ann, forutsatt at det nye kortet mitt er klart til å bli hentet i dag som jeg forventer =)
Det du har der er da vel ikke så ille? ser er samma generasjon som mitt hovedkort/cpu Hvis overklokker det nok så scorer det ca samma som de nye :P i stock speed da.. ^^
Er usikker selv om burde oppgradere litt, men on the other hand så går alt fortsatt glatt... usikker på om venter litt til, får kansje ett til GTX 560ti av en på jobb, så kan kjøre SLI det blir da totalt bare rett under ett 670 hvis man trur testene så da blir jeg enda mere usikker ^^
og jeg glemte lydkortet mitt :P
Men skal uansett oppgradere regandor sin da han sitter på Core 2 Quad of GTX 260 og ddr2 minne :P Tenkte da på Høyeste Ivy bridge I5, 16 gb ddr3 og GTX 670 og H100 Vannkjøling. Ser på testene at den tusenlappen ekstra for I7 modellen i den serien ikke gir noe serlig ekstra ytelse så tenker OC I5 isteden ^^
-
Produsent / Merke modell:
Selvbygget
Kabinett / PSU:
Cooler Master HAF 932 Big Tower Black
Corsair HX 850W PSU Modulær
CPU / Kjøling:
Intel Core™ i7 Quad i7-930 2,80GHz
Corsair H80 Hydro Series CPU Kjøler
MINNE:
Corsair Dominator DHX+ DDR3 1600MHz 6GB (3x2Gb)
GRAFIKK:
XFX Radeon HD 5870 1GB GDDR5
LAGRING:
Western Digital Caviar 750Gb
HOVEDKORT:
ASUS P6T, X58 Socket-1366
LYDKORT:
TerraTec DMX 6Fire USB
EKSTRAUTSTYR:
Logitech G510
Logitech Mx518
BenQ 24" LED GL2450HM
LG 22" LCD
LIFE 19" (skjerm fra Rema1000!) xD
Sherwood forsterker og 2x gulvhøytalere + 12"subwoofer på 200W
Creative Fatality headset.
Er en god del jeg har lyst til og bytte ut i denne maskina nå, men tror ikke det blir noe siden det blir så alt for dyrt og bytte ut alle delene x3
-
Prudsent/Merke modell:
Selvbygget, Så klart :P
Kabinett:
NZXT Apollo
CPU:
Intel Core i5 Quad 2.67 GHz
Minne:
8 GB Ram
Grafikk:
XFX Radeon HD 6870 (1 GB)
Hovedkort:
Gigabyte Technology P55-UD3
Lagring:
Eneste jeg vet er at jeg har ca 500 GB harddisk :P
Samt en 1TB ekstern x3
Lydkort:
On-board
Ekstraustyr:
Razer Deathadder
Razer Arctosa
Deltaco Headset
Logitac høytalere
BenQ 24"G2400W
-
Min egen vell, herregud dumt spørsmål ass.
-
Har ikke oppdatert på år og dag, så jeg bruker som regel min bærbare maskin til det meste. Den er en gammel Lenovo ThinkPad, men den er til gjengjeld forferdelig solid bygget. Har mistet den i golvet utallige ganger og den har ikke tatt særlig skade enda.
CPU:
Pentium Dual-Core 1.73 GHz
Minne:
2GB
Disk:
112GB
1TB eksterndisk (USB2/USB3)
Alt annet:
Intel Chipset
Det nyeste spillet jeg har kjørt og fullført på denne maskinen er Portal 2. Tro meg, det var en virkelig laggfest. Introen var nede på hele 0.2/0.3 fps det verste [yawn] , og ganske mange steder i selve spillet var hastigheten ofte rundt 1 fps! Ikke en gang Minecraft kjører i gjevnt tempo på denne maskinen.
Har hatt litt lyst på ny maskin, men jeg må spare opp en del først så det kan ta litt tid. Vurderer også om jeg skal vente til HP sitt nye "superminne" kommer på markede om et par år (se http://www.abcnyheter.no/nyheter/2012/05/19/ny-superdisk-om-ar ).
-
(http://www.arnsteinlarsen.no/files/10mbp15hero.png)