Norwegian Paws
Generelt => Underholdning => Emne startet av: Moonie på 19. nov, 2008, 08:42
-
Ja nå har endelig god-zombieoverlevelsesspillet blitt gitt ut!
Er det noen her som har det/skal skaffe det?
Er alltid morssomt å spille med andre nordmenn! : D
Hvis du har L4D, eller hvilken som helst andre spill er det bare å legge meg til!
SteamID: MoonTiger55
Ellers er det bare å komme med morsomme historier o.l fra spillet. : 3
Jeg vet at det er en tråd dedikert til videospill, men synes at L4D skulle få sin egen tråd! : D
-
[w-confused] WTF! kommer det ut et nytt zombie spil og jg vet ikke om det, "Setter seg i kroken og skammer seg" kan du gi meg en link på den eller?
-
Kan jeg vettu!
http://www.l4d.com/
Zombie-apokalypse co-op overlevelsesspill!
Du og dine 3 kamerate må kjempe deg igjennom horder av zombier for å komme seg bort fra byen..
Eller versus mode, hvor 4 kontrollerer " The Survivors ", og 4 andre skal prøve å ta deg som " The Infected " !
-
--slettet--
-
Har hatt demoen siden en uke eller to før det ble sluppet og morgenen det kom ut satte jeg meg, riktignok forran PCen til Tellos, men uansett, jeg satte meg og spillte..
Elsker det,
AIen er ereksjonsverdig, den er vel egentlig den smarteste jeg har sett i et spill selv, men alikevel like dum som man venter av en zombie, selv om de kan komme seg til deg på en eller annen måte uansett hvor du måtte prøve å gjemme deg, eneste som stopper dem er en til flere vel-plasserte kuler.
"The Director" er utrolig, har selv merket hvordan han pøser på flere zombier mot de som gjør det bra og ferre for de som sliter veldig, musikken og lys effektene er akkurat som ventet fra en skrekkfilm.
Og versus mode, fy flate så digg det er å spy/slikke/stupe på noen intetanende spillere eller gjøre det godt nok til å kunne slå de på tvers av rommet når det er på tide å dra fram tanken.
Det er en utrolig bra spill, mildt sagt ^^
-
Da har jeg fått spillet til å kjøre og. Tøffe saker.
Steam ID: Kalmakka
Legg meg til, så slipper jeg å møte hordene alene [sad]
-
Får håpe det kommer i en eller annen tilbudsbinge en gang så jeg også kan få spilt det. Virker litt artig, selv om jeg er skeptisk til rene multiplayer spill, men er vel artig om man har noen kjentrufser å spille med.
Får nok nøye meg med diverse Resident Evil spill.
-
Spilte demoen, spiller spillet og det er bare FOR bra x.x Det har blitt en del timer nå ja. Lovte megselv dette for lenge siden at jeg aldri skulle inn i noen klan i noe spill, men er nå i en klan nå. Er i norpaws gruppa på steam og kaller meg Tellos (tror ikke du finner meg på det hvis du søker x.x finner du meg lettere på Norpaws gruppa)
-
Får håpe det kommer i en eller annen tilbudsbinge en gang så jeg også kan få spilt det. Virker litt artig, selv om jeg er skeptisk til rene multiplayer spill
1, Det er ikke dyrt
2, Det er ikke bare multiplayer
;)
-
kjøpt spillet selv! [cool]
stili spill, trenger bare flere å spille med x3
si ifra hvis dere vil spille! :3
zaxmovv@hotmail.com ------> Msn
RevealingZaxx ------------> xbox 360 live ID
-
1, Det er ikke dyrt
2, Det er ikke bare multiplayer
;)
Vel, de fulle butikkprisene på spill er ofte litt for høye for meg; prøver å ikke kjøpe spill til over 200 NOK generelt, med noen unntak. Men, må man betale for å spille dette spillet online, eller er det gratis? Og er mikrofon/headset et must når man spiller multiplayer?
-
Nei, det koster ikke noe å spille dette online, vALVE har enda ikke kommet ut med et spill kundene bare får leie..
Og mikrofon/headset får du se selv om du trenger, kommer an på egentlig..
-
Og mikrofon/headset får du se selv om du trenger, kommer an på egentlig..
Som du sa, kommer helt ann på..
Hvis du driver å spiller med random folk som du bare kjenner i den tiden du spiller på en server, er det vel like greit uten..
Men er litt hygelig å kunne snakke med folk du kanskje spiller litt oftere med..
Som f.eks oss? 8D
-
Vel, kanskje jeg ser dere der om et år eller noe, når prisen på spillet har gått litt ned. Dere får spare noen zombier til meg.
Og en anmeldelse av spillet på/av/fra Zero Punctuation (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/459-Left-4-Dead) ble lastet opp i dag.
-
nå har jeg det på pc, altså, jeg kjøpte det på steam :3
Steam navn, Blaster_525 hvis noen vil bli med å spille x3
kill zombies! :D
-
hei bare lurer på om jeg skal velge mellom å kjøpe dead space eller left 4 dead, kan ikke bestemme meg, har prøvd begge demoene og begge var digge x]
-
Vet ikke med Dead Space..
Men i L4D kan du spille online også, som øker spilletiden en god del! :D
-
Det er nok to ganske ulike spill (dog jeg har prøvd hverken av de - skulle gjerne hatt begge, men nylig lanserte dataspill koster en liten formue), så det vil vel komme an på hva du er ute etter.
Hvis du vil spille med andre online så er vel Left 4 Dead det beste valget. Om du ønsker en god énspillers kampanje så er vel Dead Space det beste valget.
Anbefaler at du leser litt om spillene via Gamespot (http://www.gamespot.com/) og/eller Metacritic (http://www.metacritic.com).
-
okei, har bestemt meg å kjøpe det på slutten av måneden x] men jeg skulle gjerne hatt dead space, ingenting er bedre enn å skrike som en liten jente om kvelden! [w-happy]
-
hei bare lurer på om jeg skal velge mellom å kjøpe dead space eller left 4 dead, kan ikke bestemme meg, har prøvd begge demoene og begge var digge x]
Jeg vil helt klart anbefale L4D... jeg syntes Dead Space var bra, men den kom litt i veien den delen at du så personen din fra høyre side litt bakover, jeg liker ikke den typen, selvom jeg skjønner hvorfor det burde være slik på dette spillet. First person mod gir liksom en litt mere spenning og morrohet men du stirrer inn i skjermen, det er liksom ikke noe som akkurat kommer fykende opp på skjermen din på Dead Space, mens på L4D kan du jo gå rundt et hjørne også plutselig får du en hunter midt i fleisen :3 Det er jo litt artig da :3
for min del vil jeg nok isåfall si
Dead Space 1/10 = 6
L4D 1/10 = 8
-
L4D - Kjøpes
Dead Space - torrenteres..
: d
-
L4D - Kjøpes
Dead Space - torrenteres..
: d
Nå begynner vi nesten å gå over til ulovlige greier her :P
Men har et spørsmål... Er ikke Dead Space bare for Xbox 360 og Play Station 3 da?
-
Men har et spørsmål... Er ikke Dead Space bare for Xbox 360 og Play Station 3 da?
Nei da, finnes til PC også. Finnes derimot ikke til PS3.
-
L4D - Kjøpes
Dead Space - torrenteres..
: d
Nå begynner vi nesten å gå over til ulovlige greier her :P
Men har et spørsmål... Er ikke Dead Space bare for Xbox 360 og Play Station 3 da?
Det er ikke å stjele.. Jeg bare låner! :-*
-
L4D - Kjøpes
Dead Space - torrenteres..
: d
Nå begynner vi nesten å gå over til ulovlige greier her :P
Men har et spørsmål... Er ikke Dead Space bare for Xbox 360 og Play Station 3 da?
Det er ikke å stjele.. Jeg bare låner! :-*
Når du sier det slik, så [razz]
Hihi, jeg låner dermed nesten alt asså, ? fra OS, te programer ?
-
Kjøpte Left 4 Dead i helgen, nærmere sagt lørdagen :P
Var såppass billig at jeg bare tok å kjøpte det (179,- \o/ )
ble til at jeg installerte og prøvde en map, så var det å logge rett ut og aldri mer på, inntil videre :P
-
ble til at jeg installerte og prøvde en map, så var det å logge rett ut og aldri mer på, inntil videre :P
Hvorfor ikke, det er mange Norske furs som mer en gjerne spiller med deg.
-
ble til at jeg installerte og prøvde en map, så var det å logge rett ut og aldri mer på, inntil videre :P
Hvorfor ikke, det er mange Norske furs som mer en gjerne spiller med deg.
Hehe, har ikke noe med det å gjøre :P
Har litt annet jeg gjør... Så blir liksom litt vanskelig å motivere seg til å spille akkurat det til tider :P
-
Prøvde Left for Dead 2 demoen på steam i går ^^ det var ganske morro men litt vel kort.. typisk demoer, slutter når de er mest morsome :P
hadde nok kjøpt når det kommer ut om jeg hadde råd ^^ ikkeno job og ikkeno peng hehe.
-
Hvordan er toeren sammenlignet med eneren? Og hvis man bare skal kjøpe en av de, hvilken bør man gå for da?
-
Left 4 Dead 2, lett.
-
Enig med Aikho. Dog test ut demoen før du eventuelt gjør et innkjøp. Spillet er veldig "enten eller".
-
Nå har jo eneren endelig begynt å bli litt billig... Vil vel gå bortimot et år før toeren begynner å bli billig også. [sad]
For å spissformulere det litt: så toeren erstatter eneren? Ingen vits i å spille eller kjøpe eneren om man har toeren?
Og hvor mye krever toeren av din PC, sammenlignet med eneren? Har det høyere systemkrav enn sin forgjenger?
-
Toeren krever vel egentlig ikke noe mer av PCn din og det er meget ferre som spiller eneren da toeren er et mye mer innholdsrikt spill.
-
Vel, nå er jeg uansett den stolte eier av Left 4 Dead og kan bli med i gjengen deres. [razz]
Har bare prøvd én-player så langt. Artig så langt, men virker som det kan bli litt mye i lengden. Er sikkert også morsommere når man spiller det med andre.
-
Steam IDen min er den samme som MSN IDen (kjeenge krøllalfa online punktum no). Jeg burde komme opp under FPS kallenavnet mitt "Random_Dude".
Jeg pleier oftest å spille toern selv, men jeg kan sikkert kjøre deg litt igjennom basisen for L4D hvis du ønsker :)
Men du er korrekt. Spillet er morsomere når man spiller det med kjente.
Gratulerer med nytt bilde foresten.
-
Takker for gratulasjonen! Du burde skafe deg et brukerbilde du også. [wink]
Og skal prøve å huske å legge deg til! Er greit å ha noen å spille med. Er nok fortsatt en n00b, og har dessverre ikke noe headset for øyeblikket.
-
Jeg vet, jeg vet. Kan bruke timer på å designe systemer og tegne diagrammer, men så fort jeg skal prøve å tegne noen annet er jeg blokkert. Ironisk når man har to søster som elsker å tegne :p
Det er også null problem med eventuell manko på headset eller evner.
De fleste spillere pleiere å spille uten "voice chat", og oftest er prestasjon mer avhengig av samarbeid enn treffsikkerhet. Man kan alltids stille inn vanskelighetsgraden.
-
Jeg vet, jeg vet. Kan bruke timer på å designe systemer og tegne diagrammer, men så fort jeg skal prøve å tegne noen annet er jeg blokkert. Ironisk når man har to søster som elsker å tegne :p
Du kan jo alltids få dine søstre til å tegne for deg? Jeg har ikke tegnet noen av mine brukerikoner selv. Eller så kan du jo bruke et fint diagram som brukerikon. [razz]
-
l4d2 er awesome.
Legg meg til! :D SteamID: Buckethead10
-
Hvis L4D, altså den første, brukes forsatt, så vil jeg muligens være med på en runde eller to x3
for å prøve det litt mer :P
Må bare få installert litt mer på pc'n.. siden jeg nettopp har oppgradert PC'n, med hovedkort, prosessor og minne, samt installert Windows 7 :3
-
Dax, det ser ut til at det er tre som heter Random_Dude på Steam. Hvem av de er deg?
Og Fenris, kunne gjerne prøvd å tatt en omgang med deg en gang. Skulle gjerne også prøvd de andre modusene i spillet; har bare prøvd kampanjene så langt.
-
Dax, det ser ut til at det er tre som heter Random_Dude på Steam. Hvem av de er deg?
Han uten avatar bilde og som heter ABF i profilen. Jeg er også den eneste av dem som har Left 4 Dead serien.
-
Balto: Hvis jeg ikke husker for feil har både L4D 1 og 2 demoer tilgjengelig.
Baxxter: Jeg har gjort søk etter meg litt lettere. Den riktige random_dude har nå et ikon du burde kjenne igjen.