Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.


Meldinger - aerion

Sider: [1] 2
1
Meh, får nå linke den eneste "ferdige" fortellingen som er online (arbeider med å gjøre dette fragmented om til en lang historie, btw, men har ikke fått komt igang)
Elemental War Chapter 1

2
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Hvordan har du det nå?
« på: 16. okt, 2008, 20:44 »
@Villdyr: Vurderer å få postet noen her, om jeg gidder. *lat*

Finens ikke "lat", bare laid-back!  :P

Personlig liker jeg "laid-back" bedre ihvertfall! ^_^
Da er jeg en veldig laid-back type. ; D
Joda.
Og selv er jeg drita lei folk som påstår at det er så utrolig bra å være "aktør", og så lurer på hvorfor det er så mye stress blandt voksne.
Hvis man holder et jevnt og rolig tempo, i motsettning til å slite seg ut en gang til dagen, lever man lengre, og har høyere faktisk tempo.

4
Leker / Sv: GÅTE TRÅDEN
« på: 13. okt, 2008, 07:15 »
A

5
Underholdning / Sv: Artige lenker
« på: 12. okt, 2008, 12:39 »
Det var bare slitsomt... Og så fullt av faktafeil. Er ikke en eneste eksploderende tiger i den filmen.

Folk som ikke ser forskjell på tigre og leoparder er ikke verdt å kaste bort tid på.. :P
Well, når man ser på sammenhengen, tok det en stund før jeg la merke til flekkene selv. Forventa liksom at slemmingen var en tiger, så jeg tenkte ikke på å dobbelskjekke.
La nå merke til det i løpet av et av close-uppene

6
Leker / Sv: GÅTE TRÅDEN
« på: 12. okt, 2008, 12:23 »
Dragon?

7
Film / Sv: Siste Filmen du så var:
« på: 07. okt, 2008, 22:15 »
Så Lady and The Tramp for en stund siden (ja, engelsk, kunne ikke finne norsk)
Tydeligvis er alle gamle disneyfilmer utrolig brae, hovedsaklig grunnet historien bak handlingen.

8
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Jeg trenger en familieee!!!
« på: 07. okt, 2008, 22:12 »
Hmm...
alexander_birkeland@hotmail.com er nå min MSN, og du kan nesten alltid snakke med meg om hva som helst.
Ikke kom til meg for "rett og galt" da, siden jeg er en smule, how to put it, rar i hodet av å tenke for mye.

9
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: jeg trenger hjelp !
« på: 07. okt, 2008, 00:36 »
Forklar ting på "need-to-know basis".
De trenger ikke vite om alle Yiff bildene dine, eller fetisjen for vore, eller noe sånt.

Rett og slett, si til de, hvis en grei situasjon oppstår, at du liker kunst av menneskelige dyr, og så gir du beskjed om det de har bruk for å vite av detaljene (tipper foreldrene ville vert interessert i å vite at du har lyst å gå på en Con for eksempel), men ikke mer, med mindre de spør.
Husk, folk bryr seg ikke stort om interessene dine, og det lille de bryr seg om, vill de sikkert spør deg om.
Hvis du snakker som om det er en kunst interesse, vil de tro deg, hvis du derimot snakker som om det er en levemåte, vil de tro du er en smule rar i hodet.

Av alle jeg har sagt det til, er det kun en av lillebrødrene mine som husker det, hovedsakelig fordi bakgrunnen på PCen vi deler (jeg bruker den på skolen, han hjemme (har stasjoner hjemme)) er furry.

Et eksempel for å forenkle det:
Venn: Anime er konge!
Du: Foretrekker Furry stilen selv, siden Anime er overalt, så man blir litt lei av det.

Ser du hvor enkelt det var å nevne Furry i den situasjonen? Og du hørtes ikke så veldig ut som en raring heller. Er de interessert, spør de, hvis ikke, prøv igjen når situasjoner oppstår igjen, men vent en uke eller to, sånn at de har tid til å bli interessert.

10
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Hvordan er det å fly?
« på: 04. okt, 2008, 00:03 »
Aaaah, that thing. Så det aldri på engelsk, og jeg mener det var et annet navn på norsk.
Men han fløy da med fly? Hva har det med luft-surfing å gjøre?

Repent sinner!
Kit fløy på "skyboard" tror jeg det ble kalt.. Baloo fløy i flyet. (Kit var dog navigatør da) :3
*Shrug* Så omtrent bare Baloo I de episodene jeg så.
Jeg hadde ganske begrenset TV tid på den tiden, pluss at jeg var ute en del da.

EDIT: Hmm... Similar, but different. Det der er vell teknisk sett mer vannski en surfing, but who cares.

11
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Hvordan er det å fly?
« på: 03. okt, 2008, 23:58 »
Aaaah, that thing. Så det aldri på engelsk, og jeg mener det var et annet navn på norsk.
Men han fløy da med fly? Hva har det med luft-surfing å gjøre?

12
Musikk / Sv: Music 4 furs
« på: 03. okt, 2008, 23:45 »
Hva, ingen har nevnt http://fmf.fauna-project.org/music/furrythemed.html enda?
Ok, så det er amatør musikk (som i, jeg tviler på at noen som helst av de kjente nokk på sangene til å leve av det), men det er nå fortsatt furry relatert, pluss nummer 1 hit når du søker "furry music". (Hele siden er furry, men det er litt vanskelig å si om instrumental musikk er furry relatert eller ikke)

EDIT: Of for de som la merke til "ikke tilgjengnelig i ditt land", og tenker på å bruke Hotspot Shield for å komme igjennom, må jeg si at det er temmelig ulovelig, og hvis denne siden skal forbli lovlig, må vi helst ikke oppmuntre ulovlige ting ;)

13
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Hvordan er det å fly?
« på: 03. okt, 2008, 23:32 »
Vell, I følge en engelsk "windsurfer" mus jeg kjenner, er det å fly temmelig likt å surfe.
Of course, han "flyr" ved å stå på et veldig stort, og veldig lett, brett (tenk hangglider, men opp ned), og vet hvor alle de varme luftstrømmene er, så selvfølgelig er det som å surfe for ham, i og med at det er surfing.

Med tanke på forsamlinga.. er det ikke enklere å bare forklare at det er sånn som Kit (Cloudkicker) driver med?
(For de som ikke vet hvem det er så bør de sitte i skammekroken til de har sett igjennom dette :P )

Edit, edit og re-re-edit: Dumme forum som ødelegger linkene på dum måte helt plutselig.
Det finnes ikke i fiction delen av det lokale biblioteket, og heller ikke i det bitte lille lokale bok foretningen, og derfor har jeg ikke lest den boken. Hvis du finner en måte jeg kan lese den uten net-penger, ska eg nå gjør det, men jeg kan ikke bruke penger online grunnet kort-typen min.

14
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Hvordan er det å fly?
« på: 03. okt, 2008, 14:41 »
Vell, I følge en engelsk "windsurfer" mus jeg kjenner, er det å fly temmelig likt å surfe.
Of course, han "flyr" ved å stå på et veldig stort, og veldig lett, brett (tenk hangglider, men opp ned), og vet hvor alle de varme luftstrømmene er, så selvfølgelig er det som å surfe for ham, i og med at det er surfing.
Selv ville jeg påstått at det er uten sammenligning (har selvfølgelig aldri flydd av egen kraft, men har da flydd med andres hjelp), men ligner litt på svømming, bare i et lettere materie.

Men, du ser da liten nokk ut, er det ingen vennlige ørner eller lignende der du er?
Hmm... Anyhow, hvis du venter et par ti år, kan det være at jeg har utviklet noen cyborg vinger du kan bruke, men det blir sikkert mer jet-drevet en standard flyging (for mye vekt på pattedyr), pluss at det blir noe av det siste jeg utvikler, i og med at hender og føtter er mer populære.

15
Dette er bare tåpelig, tror vi kan leve med at katter går på jakt en gang i blant..
Agreed.
Katter er temmelig lavt på "treet".
Noe som blir "extinct" grunnet katter, føller bare "Darwin's Law"
Det som vi mennesker må passe på, er å utrydde noe selv, siden vi er å mange, med så bra våpen, at det er få ting vi ikke kan utrydde (et eksempel på noe vi ikke har utryddet, enda, er en god del AIDs virus). Og planeten trenger dyr, for øyeblikket.

16
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Kattepine
« på: 30. sep, 2008, 18:15 »
*hoppe rundt*
Jeg er en guuuuuuuuttekatt, deeeeeeeeerfor liker jeg å humpe på andre dyr ^^, meeeeeen jeg prøver å la være, for ingen liker det :/ *snufs*
Og og og oooooog, jeg har sanrt bursdag og da skal jeg be alle sammen på stoooooooooooooooooort bursdagselskap i et tre ^^,
Der skal vi ha rosaballonger og få morsomme stemmer ^^,
tihiii!!
Mythbusters - Fun With Gas
Eg anbefale å prøve å få begge typer gas. Veldig morsomt hvis, blant alle smurfestemmene, noen plutselig får mørk stemme (spesielt hvis det er en jente)

17

In simpler terms: Nei, det er ikke mulig å ha katten i bånd
Tull og tøys, søstra mi har katta si i bånd, uten problem! Men ho er vantil det siden ho var lita. (Ja, katta er ei ho)
Katten. Altså, våres, som er vant med katteluke. (Det er ei ho vår og)
Jeg vet at katter som vokser opp med det kan bruke bånd.  :)

18
Klær og tilbehør / Sv: Klessmak
« på: 30. sep, 2008, 17:58 »
Jeg er en emo-katt!! hihi!! når jeg blir stooooor, så skal jeg bli ene scene-queen-kitty ^^,
Er du ikke litt for hyperaktiv for å være emo? Skal ikke de være mer.. uhm.. mørke og brooding.. Enn småblomster og hyperaktive bier..
"Hyperactive Bees" should TOTALLY be a band name.
Anyhow, jeg kler meg selv i jeans, øverste t-shorten, og svarte sokker. Ikke sjeldent er de fleste klærne mine mørke, rett og slett siden de ikke trengs å vaskes grunnet et par pizza flekker, og sokkene er alltid svarte siden svarte sokker matcher andre svarte sokker. T-shortene er som regel "morsomme" eller rett og slett "rare" t-shorter.

19
Hmm... Vell, halsbånd med bjelle har katten min nå da, men den er overraskende flink til å være stille når den lister seg, selv med bjelle   [w-wink]
Kom bærende på en slange en gang i USA. En giftig en. Som var i live. Og kom tilbake med den igjen (i live denne gangen også) etter slangen hadde blitt kastet over gjerdet av mora mi, som ikke var særlig glad for at katten kom med en slange (hun er livredd slanger).
Den har også kommet hjem med en død kanin en gang (også i USA).
Ikke akkurat en effektiv løsning å sette bjelle på, hvis verken en giftig slange eller en kanin greier å unngå katten...  :P (of course, naturen rundt der var ikke vant med katterasen "Norsk Morderkatt")
Heldigvis holder fuglene rundt her seg oppe i treerne (som er for høye for katten vår), grunnet alle hundene som går frem og tilbake langs stien.

Også, vi prøvde å ha katten i bånd når vi bodde på hotell før huset i USA var klart.
Ente opp med at katten slet seg løs (husk at katte-bånd går rundt hele kroppen), og vi måtte bruke en evighet på å lete etter den igjen.

In simpler terms: Nei, det er ikke mulig å ha katten i bånd, og den HAR allerede bjelle.

20
Viktigste poeng gjentatt på bunnen, for late folk.

Egentlig pleier jeg å holde anti-røyke ideene mine til meg selv online, siden jeg blir en smule mer irritert en jeg burde være når jeg snakker om det, men jeg får nå nevne de en gang i vert fall.

Røyking plager flere folk en det gleder.
Dermed, burde det holdes vekke fra veldig offentlige plasser (mesteparten av hoved-byer (et par plasser for røyking trengs, hvor luften filtreres i vert fall igjennom et filter før den slipper ut, for å bli kvitt det verste av "second hand smoken"), møteplasser, plasser med mange folk, etc.), pluss private plasser som ikke er dine selvfølgelig.
Plasser med lite folk får nå være lov å røyke på, om jeg nå er anti-røyk eller ikke)

Vill du røyke? Ok, så finn en måte å gjøre det på som ikke plager andre.
Du har retten til å ha det bra, men det har de 20 ikke-røykerne på den kafeen også, og rettighetene til 20 må du nå være enig i at er viktigere enn rettighetene till 1?
Det beste er å gjøre det enklest mulig å røyke uten å plage oss. Lett tilgjengelige røykerom (som i, uansett hvor du er, er det en relativt kort gå avstand til nærmeste røyking-tillat plass, om det nå er et rom eller en plass med få folk) er den enkleste løsningen jeg kan komme på.

Og for å motargumenter det med folk allergiske til hunder... De er mindretallet her.
De fleste jeg møter når jeg går med hunden smiler (faktisk, har jeg ALDRI møtt noen med en kraftig nokk allergi til å få en reaksjon fra å gå innen 5 meter av en hund, og hvis jeg hadde, hadde klærne mine, som stadig vekk er fulle av både katte og hunde hår, gitt dem en reaksjon også)
Dette faller også under "rettighetene til mange er mer vert en rettighetene til få" (så lenge vi snakker om omtrent samme rettigheter på begge sider)
Men, jeg er en ulv av mitt ord, bevis at det ville være best for folk generelt (og ikke bare en person på andre siden av dalen) hvis jeg holdt hunden vekke fra andre, og jeg skal gjøre det (det er mulig, jeg bare synes det er mer hyggelig å gå tur hvor folk er, i stedet for en helt ensom skog).

Og får det der med å være avhengig?
HAH!
Det e bare no dokker si får å unnskylde dokker, eller fordi dokker ikke veit betre.
Greit nokk at nikotin er en smule avhengighetsskapende, men det er borte innen en uke, hovedproblemet med å slutte er å avvenne seg.
Det som gjør at dokker får "suget", er at det er en vanesak.
Dere er vant med å kunne ta en røykepause og slappe av en stund fra en ellers stressende dag.
Røyken er bare en liten del av den pausen.
Jeg vet dette av to grunner: Jeg har lest om røyk, og funnet ut at de var dop-lignende, men det ble forandret når folk fant ut om det, nå er en røyk om dagen omtrent like avhengighetsskapende som to glass kola (det er ikke inkludert den underbevisste effekten jeg nevnte, men kola også har den, når man kun drikker den type brus). Den andre grunnen er at mange folk, mesteparten røykere, har sakt at "røykesuget" er helt identisk som suget etter... Hva det nå var de ellers likte. Noen sa "runking", noen sa "kola", og andre igjen sa "computer games".

Most important point: "The rights of many outweigh the rights of one"

21
Introduksjoner / Sv: Aerion, just Aerion
« på: 27. sep, 2008, 22:36 »
Du skal alltids grave *fniser og koser litt på babyreven*  [w-wink]

*Rødmer litt* Er jo nysgjerrig... [smile]

Og heldigvis har man denne online ordboken, så man kan alltids slå opp ord man er usikker på. Søkefunksjonen kunne dog vært litt bedre. Likevel ganske hjelpsomt.
Nah, treng ikkje den, har som sagt stave-kontroll for Norsk (har også nynorsk, i tilfelle jeg bestemmer meg for å bruke det (Ja, det VAR meningen det skulle høres ut som Nynorsk ikke er det norske skriftspråket))
Ikke veldig aktivt dette forumet, i forhold til furry teens... Men så er det nå sikkert mindre folk her, så å si.

22
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Noe grusomt skjedde
« på: 26. sep, 2008, 17:40 »
Kjøp deg sko med borrelås da. Mye sikrere, og du slipper skolisser som slenger.
Hrmf... Alle borrelåsene mine blir brukt opp før det de sitter fast i.
Takke meg til sko hvor man kan ta de på/av uten å knytte opp, for da kan man lage en skikkelig knute som tar en stund å gå opp.

23
Bjeff! Mjau! Mø! / Sv: Furrys takin ova
« på: 26. sep, 2008, 17:34 »
How's THIS for furry advertisement?
Orangina Naturally Juicy French version
Anyhow, yeah, furries er over alt i reklamen.
Jeg vet om mange furries som enten har en deltidsjob som maskott, eller kjøpte suiten av noen som oppgraderte til en ny look for maskotten.

Hva jeg tror om å "introdusere" furries i reklamen? Heh! Skakke prøve å introdusere hjulet også?
Sorry laddie, men det er en smule for sent.

24
Introduksjoner / Sv: Aerion, just Aerion
« på: 26. sep, 2008, 17:25 »
Hey velkommen til forumet, lyst til å utveksle tegninger bare spør jeg tegner det meste og de fleste
Utveksling krever at jeg tegner selv, og det kan jeg ikke.
Kunne alltids trengt en tegning av katte fursonaen min (har tre "-sonaer", two furry og et menneskelig)), men jeg får vente til jeg har noe å "utveksle" med.

Og Volfsong, yeah, vi er omtrent det da, som gjør deg til eneste furren jeg vet om i nerheten.

25
Introduksjoner / Sv: Velkommen aerion!
« på: 26. sep, 2008, 07:33 »
Hei og velkommen aerion! Håper du vil trives her og at vi vil få se mer til deg fremover.

Noen grunn til at du er bedre på engelsk skriftlig enn norsk skriftlig? Om jeg kan få grave litt.
Ja.
Norsk er sinnssykt vanskelig å stave riktig, mens Engelsk er enklere å "gjette" basert på hva ser og "høres" riktig ut.
Og hvis du lurer på hvordan jeg synes det er enklere å SNAKKE norsk enn engelsk, så er det grunnet min ganske kraftige aksent.

Sider: [1] 2